Sanal Tur nedir ?
360° Sanal Tur (Virtual Tour) üç boyutlu görüntü izlenimi veren panoramik fotoğraflar sayesinde, son teknoloji yazılım ve görsel medya uygulamalarının da fotoğraflar üzerine aktarılmasıyla internet ortamında interaktif olarak ziyaretçiye mekânın içindeymiş hissi yaratarak istediği gibi dolaşmasını sağlayan görsel bir uygulamadır.
Sanal Tur uygulaması, özel çekim ekipmanları ve fotoğraflama teknikleri ile panaromik fotoğrafların elde edilmesi ve bu fotoğrafların farklı yazılımlarla işlenmesinin ardından birleştirmeleriyle küresel, silindir, kubic v-s bir görüntü elde edilmesi işlemidir. Fotoğraflar işlendikten sonra Flash animasyonları ile de sınırsız çeşitlilikte zenginleştirilerek web uygulaması şeklinde yada CD/ DVD ortamında çalışan bağımsız uygulamalar haline getirilebilmektedir
360° Sanal tur nasıl kullanılır ?
Mouse (fare) sol tuşuna basılı tutarak hiç bırakmadan bakmak istediğiniz yöne bakabilir, sahne içerisindeki oklara tıklayarak noktalar arasında geçiş yapabilirsiniz. Panoramik fotoğraf çekimleri ile sanal turu oluşturulur. Normal fotoğraftan farkı 3 boyutlu olması, video dan farkı ise ziyaretçinin istediği an istediği yöne bakabilmesi ve hızlı yükelenmesidir.
Bildiğimiz iki boyutlu fotoğraftan çok farklı bir görsellik sunan bu fotoğraflama tarzı, hareketli oluşu ile videoyu andırsa da aslında bir video değildir. Sanal gezinti, Internet ortamında kolay yüklenebilen ve hızlı seyredilebilir olması sebebiyle Video ‘dan daha hızlı ve etkili bir tanıtım aracıdır. Kullanıcılara istedikleri görsel alana odaklanma ve inceleme şansı vererek esneklik sağlar. Panoramik fotoğraflar üzerine yerleştirilebilen interaktif kapılar sayesinde sonraki panoramaya çok rahat geçilebilmekte ve mekân üzerindeki kontrol ziyaretçiye bırakılmaktadır.
Bu sunum ile mekânın ve o yerin akılda kalma oranı çok daha yüksektir. Daha dikkat çekici ve yüksek etkiye sahiptir. Diğer alanlarına kıyasla daha kısa sürede, daha etkin ve etkili sonuçlar alınması mümkündür.
Kullanıldığı alanlar
Oteller -
Restorantlar
Emlak Firmaları
Restorasyon Firmaları
Müzeler
Belediyeler
İnşaat Firmaları
Hava Limanları
Etkinlik
Tanıtım Firmaları
Camiler
Fabrikalar
Nikah Sarayları
Spor Tesisleri
Tarihi Mekanlar

Hastaneler
Örnek Çalışmalar